ARKIKUVA 33/52

20/08/2019

Silläkin uhalla, että blogi on postaus toisensa jälkeen Myytä, tässä viime viikon arkikuva hänestä kävelemässä kadulla. Viime viikon moneen tekemiseen liittyivät vahvasti lauantaina olleet 1v synttärit, jonka asioilla tässäkin ollaan.

Nyt kun Myy on oppinut oppinut kävelemään paremmin ja myös epätasaisella, on hauska miten hänen kanssaan voi kulkea käsikädessä vaikkapa kadulla. Hän näyttää niin hassulta, kun on niin pikkuinen, mutta silti niin kovin tomera. On hauska myös seurata muiden ihmisten huvittuneita ja ihastuneita katseita. Moni myös jää usein juttelemaan.

Niin hullua ajatella, että vuosi sitten tähän aikaan oltiin vielä tämän pienen nyytin kanssa synnytyssalissa, vuotta myöhemmin kuljetaan käsi kädessä kadulla, anopilta kakkupohjaa hakemaan menossa.


Kommentoi