Viimeviikolla Forumissa vietettiin perhepäivää ja siihen samaan syssyyn järjestimme kivan lukijataapaamisen Elsan kanssa. Monelle iloisena yllätyksenä mukana hääri myös Forumin oma bloggaaja Mimmi. Yhteensä kymmen lukijaa lapsineen saapuivat aamulla Forumin hiljattain uudistettun kolmannen kerroksen Ciao Caffeen aamupalalle. Aamupäivä kului nopeasti kaikesta mahdollisesta rupatellessa.
Herkkujen lomassa nimittäin tutstuimme Name It:in uusimpiin vaatteisiin, minä ja Elsa esittelimme omat joululahjasuosikkimme, joita kokosimme muunmuassa Jesper Juniorista, Granitista, Dramaboxista sekä Seppälä Babyn puoleta. Tutustuimme vielä BR-Lelujen suosikkituotteisiin. Aamupäivän aikana meitä kävi moikkaamassa myös maskotti Luie sekä naapuriravintola O´Learysn kettu. perhepäivänä Forumissa oli myös paljon tarjouksia, Zoomin ilmainen joulukorttikuvaus sekä Tuttifrutti-Magazinen järkkäämä joulukoristepaja.
Tuo Forumin ylin kerron uusittiin hiljattain ja samalla siitä tehtiin todella perhe -ja laspiystävällinen. Yläkerrasta nimittäin löytyy monta lastenliikettä sekä ihana Muumi-aihein sisutettu lastenhoitohuone, muutenkin avarassa tilassa on helppo kulkea ja ravintoloihin mennä vaikka useampien vaunujenkin kanssa. Tulevina vuosina Forumissa rempataan muutenkin. Ensi vuonna valmistuu kellarikerros, jonne sinnekkin tulee lastenhoitohuone, lisäksi hissit uusitaan ja niihin kulku helpottuu. Forum ottaa myös vastaan pautetta oikein mielellään, joten sinne päin viestiä jos ideoita on vaikkapa vaunuparkeista ja muusta!
Oli tosi ihana tavata lukijoita kasvotusten ja jatkossa mielelläni järjestän näitä lisää. Ehkäpä keväällä joku isompi tapahtuma? Kiitos kaikille jotka lukija-tapaamisen ilmoittaudutte, ja terkut ainakin Noelille, Biancalle, Juulille, Iitulle ja Kummellikoplanille – oli kiva tavata!
Seuraa blogiani Blogilistalla, Bloglovinissa ja Facebookissa.
Löydät minut myös Instagramista, Twitteristä ja Pinterestistä.



























Terkkui ja kiitos! Oli hauska tavata teitäkin 🙂 Sääli etteivät sinun pojat olleet mukana, heitäkin olisi ollut kiva nähdä. Ihana kuva pienestä pelaajasta <3
Oli kyllä tosi kiva tavata! Ehkä ensi kerralla uskallan ottaa omatkin lapset mukaan – sidon ne johonkin 😀
Ensi kerralla täytyy järkätä jossain aidatussa tilassa, etteivät karkaa 🙂
Terveiset takaisin ja kiitos, että pääsimme mukaan! 🙂
Ihana ku tulitte! Nähdään taas!
Terkut sinnekkin 🙂 Oli tosi kiva päästä mukaan! kiitos vielä 🙂
ps. ihana kuva Empusta! Pitää tallentaa omalle koneelle <3
Kiitos teille!
<3